Jego widok przypomina mi pewną historię. Pierwszoplanową rolę odgrywa w niej atrakcyjna dama. Obecnie uważana jest za ikonę. Można pozazdrościć jej wzrostu oraz sławy. Nie musi zabiegać o popularność, chyba każdy Europejczyk ją zna i chce zobaczyć. Przeciętnego zjadacza chleba, może zaszokować fakt, że miała wielu krytyków, którzy nie szczędzili gorzkich słów skierowanych pod jej adresem. Jeden z angielskich artystów miał podobno stwierdzić, że odwiedzając Paryż stara się przebywać jak najbliżej niej, tylko z jednego powodu: w takich okolicznościach znikała z zasięgu wzroku. Wieża Eiffla – nieodzowny symbol miasta miłości.

Dlaczego patrząc na niego mam przed oczami scenę, na której centralne miejsce zajmuje „Żelazna dama”? Pomimo, iż wyglądają zupełnie inaczej, są w różnym wieku i nawet odmiennej narodowości, sporo mają podobnych cech.

Obie budowle górują nad swoimi miastami. Są dobrze widoczne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.
Wywoływały kontrowersje i zbierały niepochlebne opinie dotyczące estetyki i dopasowania do otaczającej przestrzeni.
Na ich kondygnacjach są udostępnione dla turystów punkty widokowe.
Stały się symbolami metropolii do których należą.

kreatywnieoswiecie.pl

Wrocławski Sky Tower to 50- piętrowy wieżowiec w którym mieszczą się apartamenty, biura, galeria handlowa oraz wspominany już punkt widokowy. Niezależnie od tego, kto jaką ma opinię na temat jego wyglądu, niekwestionowaną zaletą jest możliwość podziwiania panoramy stolicy Dolnego Śląska z wysokości czterdziestego dziewiątego piętra.

kreatywnieoswiecie.pl

Tagi: Sky Tower, Wieża Eiffla, Wrocław, widok.