Czy pamiętacie jak w cyklu postów poświęconych Motywacji, Inspiracji i Samorealizacji opowiadałam Wam o wykładach Uniwersytetu Rochester, w których z radością biorę udział? W ramach przypomnienia: czytajcie tutaj.

Brak znajomości języków obcych niezbędnych do przyłączenia się do akcji wielu moich czytelników i znajomych blokował i zniechęcał, dlatego z pewnością wielu ucieszy się na wieść o tym, że już 1 września otwarty zostanie Uniwersytet Internetowy – oczywiście polski, oczywiście… darmowy!

Kenis.pl – dobrze zapamiętajcie ten adres!

Oferta uniwersytetu ma obejmować kursy i testy z zakresu prowadzenia biznesu i rozwoju kariery zawodowej oraz języków obcych, a także materiały dla uczniów (od szkoły podstawowej po średnią) oraz studentów (m.in. IT i programowania). Ideę wspierają takie osobowości, jak Ewa Błaszczyk, Andrzej Grabowski czy Patrycja Markowska oraz całe mnóstwo instytucji, organizacji oraz nas – blogerów.

Przekaz jest prosty – edukacja internetowa powinna być darmowa, a użytkownik ma zgłębiać wiedzę kiedy chce i jak tylko chce, czerpiąc z tego nie tylko cenną wiedzę, ale i przyjemność.

Tagi: Uniwersytet Internetowy, edukacja, Internet, wiedza, języki obce, IT, szkoła.