Sycylia ma dosyć dobrze rozwiniętą sieć komunikacji. Bez problemu, między większymi miastami można podróżować pociągami i autobusami. Oczywiście nieocenioną wolność daje pożyczony samochód. W Trapani można pożyczyć auto w samym mieście.

Niestety on line, gdzie ceny są najbardziej atrakcyjne wypożyczyć samochodu się nie da. Można oczywiście wypożyczyć samochód via internet na samym lotnisku, ale nie zawsze auto potrzebne jest nam na cały pobyt. Na wejściu tracimy niestety około 10 Euro na jednym dniu korzystania z auta. Koszt wypożyczenia na miejscu, około 40 Euro.

Palermo i motyle barona Raniero

Do Palermo z Trapani, autem, częściowo malowniczą autostradą, zbudowaną nad dolinami, między zboczami, porośniętymi winem, jedzie się nieco ponad godzinę. Kiedy wjeżdża się do samego miasta, prowadzenie auta staje się grą komputerową, gdzie każdy każdego wyprzedza, nie patrząc na innych, z trzech pasów nagle robią się cztery nawet pięć. Adrenalina nie do opisania. Większość aut w Palermo ma wgniecenia i obtarcia. Nie wiem jak nazwać ten sposób jazdy, bo tak naprawdę nie wiedziałem w ludziach prowadzących auta agresji. To chyba wyspa i wiatr jej klimat, bardzo dziwny, dla mnie nie literalny.

Tagi: Palermo, Sycylia, sieć komunikacji.