Mauretania to kraj leżący w północno-zachodniej części Afryki. Pod względem powierzchni państwo to jest 3 razy większe od Polski. Zwyczaj tuczenia kobiet jest wciąż żywy w tym kraju.

Mauretanki już jako małe dziewczynki przyzwyczajone są do tego, aby dużo jeść, ponieważ … „otyła kobieta – to piękna kobieta” mówi mauretańska tradycja. Aż trudno w to uwierzyć, ale rozstępy są uważane za bardzo seksowne. Pomimo, że w Mauretanii zmieniają się męskie gusta, puszysta przedstawicielka płci pięknej nadal stanowi miejscowy ideał kobiety.

W Mauretanii otyłość postrzegana jest jako symbol bogactwa i prestiżu. Nie chodzi więc tylko o wygląd, ale bardziej o zajęcie wyższej pozycji w społeczeństwie. Młode kobiety „tuczy się”, aby w przyszłości miały szansę wyjść za mąż za majętnego mężczyznę.

Jednak otyłość to nie tylko sprostanie wymaganiom dotyczącym urody, ale także wiele problemów ze zdrowiem. Otyłe kobiety w bardzo wczesnym wieku zaczynają zapadać na choroby związane z nadwagą. Coraz częściej z tego powodu trafiają do tamtejszych szpitali.