Tworzenie rzeczy niesamowitych jest z jednej strony niezwykle skomplikowane, z drugiej zaś, bardzo proste. Wystarczy przecież idea kiełkująca w głowie, która przeniesiona do rzeczywistości da początek czemuś nowemu. Minął prawie rok, kiedy po raz pierwszy w mojej głowie pojawił zamysł na nowy, niesamowity projekt. Pamiętam ten moment tak, jakby to było wczoraj. Odczuwam towarzyszące mi wtedy emocje oraz kojarzę myśli, które pojawiały się wówczas w mojej głowie. Nawet teraz, kiedy siedząc w pociągu piszę ten tekst, przeżywam to wszystko niemal od nowa.

Pracuję właśnie nad czymś nowym i dla mnie bardzo ambitnym. Do zrobienia jest tak dużo, że bez chwili zatrzymania trudno jest się zorientować, w którym miejscu projekt znajduję się obecnie. Wszystkie działania kosztują mnie, jak i mój zespół, mnóstwo czasu, zaangażowania i energii. W tym wszystkim jest jednak „coś” jeszcze. Coś, co sprawia, że wspólna praca staje się wyjątkowa. Ta wyjątkowość skłoniła mnie do tego, aby podzielić się z Tobą tymi doświadczeniami. Oto kilka wskazówek, które przyszły mi ostatnio do głowy.

PO PIERWSZE: kochaj to, co robisz. Pasja i zaangażowanie daje poczucie spełnienia, ale i stanowią ogromne źródło energii. Paliwa, które jest przecież niezbędne do pokonywania mnóstwa przeszkód, które prędzej czy później pojawią się na naszej drodze. Zdaję sobie sprawę, że czasami jest trudno, bo jak znaleźć energię na zrobienie czegoś dodatkowego skoro właśnie wróciłeś z pracy, która wyssała z Ciebie całą moc. W jaki sposób zgromadzić zasoby skoro do zrobienia jest tak dużo, a sam nie jesteś w stanie zrobić wszystkiego. U mnie takim akumulatorem jest myśl, że musi się udać. To dzięki niej jestem w stanie wstawać wcześnie rano i „dłubać” przy komputerze.

PO DRUGIE: to, co robisz, rób najlepiej jak potrafisz. Tylko w taki sposób jesteś w stanie tworzyć rzeczy na nieprzeciętnym poziomie. To, co robisz, rób szczere, z wnętrza siebie, niech to będzie spójne z Tobą. Nie oszukuj.

Tagi: rozwój osobisty, projekt, realizacja marzeń, pasja, zaangażowanie, poczucie spełnienia.