Niestety, stało się! Od marca podrożały bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Teraz bez względu na porę roku zapłacimy więcej. Turyści zapłacą 5 zł za bilet normalny i 2,50 zł za ulgowy. To oznacza wzrost o 25%, a więc znaczny!

TPN tłumaczy się, że bilety i tak są tańsze niż np. w Bieszczadach, czy w Górach Stołowych, gdzie zapłacimy po 6 zł. Natomiast podobne ceny jak obecnie w TPN obowiązują już od dawna w Karkonoszach i Babiogórskim Parku Narodowym. Poprzednią zmianę cen biletów TPN wprowadził w styczniu 2011 r. Przedtem obowiązywały zróżnicowane ceny w zależności od sezonu turystycznego. Nadal bilety ulgowe przysługują:

1.uczniom i studentom
2. emerytom i rencistom
3. osobom niepełnosprawnym
4. żołnierzom służby czynnej

Z opłat są zwolnieni mieszkańcy gmin położonych w granicach parku narodowego, dzieci w wieku do 7 lat oraz osoby udające się najkrótszą drogą do wyznaczonych miejsc kultu religijnego. Od marca wzrosły też ceny biletów tygodniowych oraz grupowych; będą one kosztować: bilet siedmiodniowy 25 zł, dla grupy 10-osobowej 45 zł, a za ulgowe wejściówki turyści zapłacą połowę tych cen.

Tagi: bilety, Tatrzański Park Narodowy, bilety ulgowe.