To książki zapoczątkowały we mnie proces zmian, który trwa do dziś. Jednak materiałów na temat motywacji, komunikacji, emocji czy coachingu jest tak wiele, że sam często spędzam godziny zastanawiając się, co tym razem warto przeczytać.

Steve Jobs – Walter Isaacson

Pierwsza pozycja dzisiejszego wpisu, może na pierwszy rzut oka książki o rozwoju osobistym nie przypomina, jest to jednak ogromna dawka inspiracji, motywacji i pasji do robienia rzeczy niesamowitych. Oczywiście mowa tu o książce

Trafiłem na nią przypadkiem, czytając inne biografię, które wyszły z pod pióra Waltera Isaacson’a. Stąd też wiedziałem, że to co będę czytał będzie czymś na co warto wydać pieniądze i poświęcić czas.

Warto również dodać, że jest to jedyna dostępna biografia, Steve Jobs’a, która powstała przy jego osobistej współpracy. Isaacson stworzył tą książkę na podstawie rozmów ze Stevem, jego przyjaciółmi, wspólnikami, rodziną a nawet konkurencją. W biografii znajdziesz również rozdziały poświęcone studiu animacji PIXAR oraz zdjęcia z życia twórcy marki APPLE.

Alpha Human – Mateusz Grzesiak

Kolejną pozycją, którą warto przeczytać, jest Alpha Human napisana przez Mateusz Grzesiaka. Osobiście uważam, że na tle jego poprzednich prac, Alpha Human jest pewnego rodzaju przełomem. Książka koncentruje się przede wszystkim na człowieku, jego emocjach i tym w jaki sposób definiuje siebie. Poruszając tematy związane z życiem pozwala zadać sobie pytanie, KIM JA W OGÓLE JESTEM? dając jednocześnie do myślenia czy aby na pewno chodzi o to by być „kimś”. Co sprawia, że gonimy za obrazami, które powstają w naszej głowie. Opowiada także o rolach i „maskach” jakie gramy i przyjmujemy w życiu.

Tagi: motywacja, książki, Plan Lotu, prawdziwy sekret sukcesu, Brian Tracy, Alpha Human, Mateusz Grzesiak, Steve Jobs, Walter Isaacson.