Każdy z Was domyśla się, że jeśli zmienimy swój styl życia (treningi, lepsze odżywianie) wywoła to pewne komplikacje w naszym życiu. Ci którzy już zmienili pewnie o tym wiedzą :)

Oczywiście nie ma co marudzić i powtarzać „nie mam na to czasu” tylko trzeba brać się do roboty. Nie mogę powiedzieć, że zdrowe odżywianie i regularne trenowanie nie wypłynie na nasz plan dnia i nie zabierze nam więcej czasu. Oczywiście, że zabierze! Każdy wie, że trudniej jest przygotować własny posiłek niż wrzucić gotową pizze do mikrofali, każdy kto próbował wie, że trzeba dobrze się zorganizować by wygospodarować czas w ciągu dnia na trening. Jednak nie załamujcie się na samym starcie jest to w pełni możliwe by tak zorganizować dzień i usprawnić go by czerpać same korzyści z bycia fit nie rezygnując przy tym z innych rozrywek i pasji. Mam dla Was parę porad,tricków które sam stosuje i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że usprawniły mój codzienny plan dnia.

1. Zaopatrz się w jak najwięcej rzeczy z niezbędnika osoby odchudzającej się kiedyś pisałem o tym posta ale postanowiłem go trochę rozbudować właśnie dzisiaj.

2. Patelnia grillowa i jeszcze raz patelnia grillowa :) W mojej kuchni po prostu podstawa. Robię na niej co się da. Zalety : szybko i zdrowo. Ja mam patelnie za kilkanaście złotych i służy mi już 2 rok więc nie był to zbyt wielki wydatek.

3. Lunchbox. Jak jedzenie do szkoły, pracy to tylko w luchboxie. Bardzo wygodne i można zabrać praktycznie każdy rodzaj posiłku. Jeśli dobrze poszukacie w necie znajdziecie każdy typ lunchboxa. Wiele razy słyszałem wymówki znajomych, że „lepiej zjeść kanapki, bo wygodniej i można wszędzie skonsumować”. Moim zdaniem to tylko wymówka, jeszcze nigdy nie miałem trudności z konsumowaniem swojego posiłku w lunchboxie. Kiedyś nawet widziałem na uczelni jak pewien chłopak w przerwie między wykładami wcinał swoje danie z lunchboxa na stojąco :) Da się ?

Tagi: fit, jedzenie, zdrowie, sport, posiłek, lunchbox.