Pisanie bloga ponad rok temu rozpoczęłam tematem wody butelkowanej, zachęcając do picia kranówki. O tym, że kranówka spełnia wszelkie wyśrubowane normy czystości i często zawiera więcej minerałów niż niejedna butelkowana możecie poczytać sobie w wielu miejscach (choćby tu). Dziś jednak post nie będzie o składzie wody, ale jej smaku.

Moim zdaniem warszawska kranówka smakuje naprawdę cacy. Przynajmniej ta w moim mieszkaniu. Nie boję się jej, choć myślę, że moi goście czasami tak…

W przywołanym tekście namawiałam Was do zrobienia „ślepego testu” smaku, podając komuś kranówkę i butelkowaną do oceny. Tym razem, postanowiłam zrobić sama takie testy na kimś więcej niż tylko prywatnym mężu jak to było ostatnim razem. Podałam zatem kranówkę w nadętym towarzystwie wód butelkowanych i spisałam wyniki.

Przedstawiam Wam najpierw grupę testerów, których zwabiłam do swego domu:

Tester nr 1 – ON
Zwabiony, ale dawno temu. Mąż doskonały niedoskonałej żony.

Testerka nr 2 – Dziewczyna z perłą

Testerka idealna. Smakowanie wody to pikuś w porównaniu do testowania czarnej brei, czyli 100% naturalnej pasty do zębów własnej roboty (do bani zresztą) lub niemyjącego szamponu do włosów, których to testów też się podjęła. Dla ekologii i dobrej zabawy gotowa zrobić wszystko. Człowiek orkiestra, dziewczyna z temperamentem, taka z kategorii „kosmitek”.

Tester nr 3 – LoweLas

Mąż kosmitki. Teoretycznie „ten normalny” w ich związku. Ale gdyby był normalny nie byłby mężem kosmitki. Proste.

Testerka nr 4 – Dziewczyna z tatuażem

To ten nielubiany typ dziewczyn, który strasznie dużo je, a ciągle jest chudy. To chyba jej główna wada. Bardzo lubi zrywać podłogi, zbijać kafelki, zmieniać opony i odbierać porody.

Testerzy nr 4 i 5 – Sąsiedzi

Nie zdążyłam im zrobić zdjęcia, bo wpadli na wodę jak po ogień. Prosto z podróży, głodni i zmęczeni. Obrazek jest mylący bo sąsiedzi to ona i on. Zazwyczaj gdzieś jadą, skądś wracają lub są w trakcie jakiejś wyprawy. W sumie to sama się dziwię, że ich złapałam.

Niereprezentatywną grupę już znacie. Czas na prezentację wody.

Tagi: test wody, kranówka, woda butelkowana, smak.