Biura coworkingowe powstają jak grzyby po deszczu i zyskują coraz większą sympatię freelancerów i właścicieli mikroprzedsiębiorstw. Czym jest coworking i dlaczego taka forma pracy może pozytywnie wpłynąć na Twoją produktywność?

Dopóki nie doświadczyłem pracy w nowoczesnych i kreatywnych przestrzeniach, bardzo lubiłem pracować w domu. W końcu to takie wygodne. Kojąca cisza. Wszechobecny spokój. Oszczędność czasu. No i jakby co, zawsze jest blisko do lodówki.

Tylko… Ile można siedzieć ciągle w tej samej przestrzeni? Wystarczająco długo pracowałem w domu. W końcu dorwało mnie znudzenie i blokada twórczego myślenia. Brakowało mi bodźców, ludzi, ruchu i aktywności. Spróbowałem coworkingu. To bardzo modne ostatnio pojęcie i w pełni zasługuje ono na swoją reputację.

Coworking to praca we współdzielonym biurze. To przestrzeń, w której właściciel podnajmuje biurka jako pojedyncze miejsca pracy. Dobry coworking jest przestrzenią przyjazną, przestrzenną, inspirującą, sprzyjającą nawiązywaniu nowych kontaktów.

Kto z tego korzysta? Osoby, które nie potrzebują całego biura lub których nie stać na wynajęcie czegoś większego. Z coworkingu zwykle korzystają freelancerzy, startupy i właściciele jedno– lub kilkuosobowych firm.