Chciałbyś każdego dnia odczuwać więcej szczęścia? W tym artykule opiszę proste ćwiczenie, dzięki któremu zaczniesz doceniać to co jest wokół Ciebie. Pokażę Ci jak bardzo ważna jest wdzięczność. Jest to pierwszy krok do szczęśliwszego życia.

Bycia szczęśliwym można się nauczyć. Ludzie jednak cały czas robią coś zupełnie odwrotnego. Stawiają sobie warunki– „jak stanie się x, będę szczęśliwy”. W ten sposób uniemożliwiają sobie poczucie prawdziwego szczęścia i cały czas żyją w nadziei, że kiedyś ono nadejdzie.

Być może jesteś jedną z osób, które mają już od dawna gotowy przepis na swoje szczęście. Wiesz dokładnie co musi się stać, abyś poczuł się szczęśliwy. No cóż, moja rada jest taka– przepis ten możesz już teraz wyrzucić do kosza. Jeśli teraz nie potrafisz być szczęśliwy, bardzo mało prawdopodobne jest, że coś z zewnątrz da Ci to szczęście. A nawet jeśli, będzie to tylko bardzo krótkotrwałe i płytkie uczucie.

Słyszałeś kiedyś takie stwierdzenia jak: „jak tylko będę mieć nowy samochód, będę szczęśliwy”; „jak tylko odnajdę swoją drugą połówkę, będę szczęśliwy”; „jak tylko będę zarabiać x pieniędzy, będę szczęśliwy”; „jak tylko…”. Zdecydowana większość ludzi warunkuje swoje szczęście czynnikami zewnętrznymi. I to jest duży błąd, ponieważ nawet jak już warunek zostanie spełniony– okazuje się, że wcale nie daje on szczęścia, albo dana osoba znajduje kolejnych 5 warunków. Niektórzy ludzie posiadają w głowie tak wiele warunków, że nigdy nie poczują się szczęśliwi! Jeśli nie potrafisz być szczęśliwy tu i teraz, żadna materialna rzecz Ci tego szczęścia nie da. Ale możesz się nauczyć jak czuć się dobrze, niezależnie od tego czego jeszcze nie posiadasz w swoim życiu.

Wierzę, że każdy z nas ma wystarczająco dużo zasobów, aby czuć się szczęśliwym bez względu na to co chcemy aby się stało w przyszłości. Widzisz, jeśli najpierw znajdziesz w sobie szczęście, potem dużo łatwiej będzie Ci osiągnąć cokolwiek będziesz chciał. Większość ludzi ma w głowie równanie – najpierw sukces, potem szczęście. Tymczasem to działa w drugą stronę! Naucz się więc jak być szczęśliwym, a Twoje życie odmieni się całkowicie.

Odczuwanie wdzięczności jest jedną z najważniejszych rzeczy w odnajdywaniu w sobie szczęścia. W tym celu możesz codziennie, przed snem poświęcić 5 minut na bardzo proste ćwiczenie – listę wdzięczności. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnym i cichym miejscu, i przez 5 minut będziesz w myślach wymieniał rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

Tagi: szczęście, lista wdzięczności, sukces, życie, nastawienie.