Czego możesz się nauczyć od 13-latka, który zrezygnował ze szkoły lub od 12-latki, które pisze krótkie powieści? Do czego może Cię zainspirować prelekcja 15-letniej blogerki modowej i prezentacja 12-letniego programisty? Dużo więcej, niż mógłbyś się spodziewać. Zobacz ich wyjątkowe wystąpienia.

Na początku stycznia internet podbiło nagranie krótkiej prelekcji 13-latka, który w wieku 9 lat uwolnił się od sytemu edukacji. Nie bez powodu – daje do myślenia i inspiruje.

Takich nastolatków jest dużo więcej. Konferencja TED daje możliwość przekazania swojego komunikatu ludziom na całym świecie nie tylko znanym ludziom i ekspertom w swojej dziedzinie. Uczenie się od osób w tak młodym wieku jest ciekawym i otwierającym umysł doświadczeniem, do którego teraz chcę Ciebie zaprosić.

Poniżej znajdziesz 5 wybranych przeze mnie prelekcji, które z całą pewnością sprawią, że nabierzesz szacunku do potencjału każdego dzieciaka.

Logan LaPlante – Hakowanie szkoły czyni mnie szczęśliwym

Logan LaPlante ma 13 lat i uczy się samodzielnie. Sam wybiera, co wkłada sobie do głowy.

O szczęściu wie więcej niż 99% dorosłych. Podczas swojego wystąpienia mówi o tym, jak zhakować szkołę, czyli jak edukować się po swojemu.

Adora Svitak – Czego dorośli mogą się nauczyć od dzieci

Adora Svitak ma 12 lat i mówi o tym, jak ważny dla świata dorosłych jest dziecięcy sposób myślenia.

Podkreśla, dlaczego odważne pomysły, optymizm i dzika kreatywność to rzeczy, których dorośli mogą nauczyć się od dzieci.

Tagi: TED, prezentacje, nastolatki, inteligencja, inspiracje.