Przedstawiamy Wam subiektywny (to znaczy nasz prywatny, a nie jedyny słuszny) ranking naszych ulubionych aplikacji jedzeniowych. Zaglądamy do nich szukając konkretnych przepisów, inspiracji czy pięknych zdjęć zdjęcia.

Polecamy je szczególnie wtedy, gdy macie ochotę na jakiś składnik, ale nie wiecie, jak go połączyć w udane danie. Wszystkie z nich przetestowaliśmy i wszystkie bardzo lubimy. Dzisiaj przedstawiamy listę 5 aplikacji w języku angielskim. Wkrótce pojawi się też lista aplikacji po polsku.

1. FOOD NETWORK IN THE KITCHENDostępna: App Store

crustanddust.pl

Mnóstwo przepisów na dania stworzone przez gwiazdy Food Network: Alex Guarnaschelli czy naszego ukochanego Michaela Symona i ekipę „Food Network Magazine”. Świetna wyszukiwarka – szukanie po autorach czy składnikach. Darmowa aplikacja pozwala na tworzenie list swoich ulubionych dań, które można też porównać. Jeśli nie ufacie zdjęciom, szukajcie przepisów z licznymi komentarzami. Przekonaliśmy się, że są bardzo pomocne. Niektóre przepisy nie są opatrzone zdjęciami i zwykle okazuje się, że były przedstawiane w jakimś programie, ale nie zrobiono im zdjęć. Nie sugerujcie się tym, zwykle okazują się naprawdę dobre.

2. YUMMLYDostępna: App Store

crustanddust.pl

Yummly to darmowa aplikacja, która zbiera przepisy z najlepszych źródeł w sieci – włączając Marthę Stewart i rzeszę amerykańskich blogerów np. Smitten Kitchen. Klikając co lubisz, aplikacja zapamiętuje Twoje preferencje i pokazuje przepisy wybrane specjalnie dla Ciebie. Bardzo lubimy z niej korzystać, bo jest bardzo intuicyjna i piękna. Poza tym, wybierając jeden składnik (np. jeżyny), Yummly generuje setki propozycji dań z jeżynami. Nic tylko oglądać i jeść, choćby wzrokiem.
Minus – dostępna tylko na iOS.

Tagi: aplikacje, kuchnia, przepisy.