Jak zaczynasz swój dzień? Pierwsze minuty po przebudzeniu mają ogromny wpływ na to, jak później wygląda cały Twój dzień. Mamy tendencję do wpadania w pewne poranne tory myślenia. Definiują one nasz stan emocjonalny i postawę psychiczną w ciągu całego dnia.

Pomyśl przez chwilę – jakie myśli dominują w Twojej głowie każdego ranka?

Czy myślisz o tym, ile pracy jest do zrobienia, ile masz na głowie, jaki to będzie trudny dzień? Czy raczej zastanawiasz się nad tym, co ciekawego Cię spotka i w jaki sposób uczynisz ten dzień wyjątkowym?

Świadomie nakierowanie swojego myślenia na konstruktywne tory może być świetnym sposobem na rozpoczęcie dobrego, produktywnego i przyjemnego dnia. Jak to zrobić?

Ja mam zwyczaj zadawać sobie trzy proste pytania. Pytania, które w sposób natychmiastowy kierują moje myślenie na dobre tory. Oto one:

1. Gdybym miał dzisiaj zrobić jedną rzecz, to co by to było?

Każdy wie, że rano warto zacząć od najważniejszego zadania.

Gdy je wykonamy, to cały dzień idzie z górki. Niestety zwykle ludzie nie wiedzą, jak ustawić sobie priorytety. Powyższe pytanie rozwiązuje ten problem. Gdy je sobie zadajemy, wszystko co nie jest ważne znika, a na powierzchni pozostaje tylko to najistotniejsze zadanie.

Wypróbuj też inny wariant tego pytania: „Gdybym miał dzisiaj zrobić tylko trzy najważniejsze rzeczy, to co by to było?”

Tagi: poranek, myśli, dzień, tor myślenia, pytania.