W sezonie wiosenno-letnim balkon jest dla mnie bardzo ważnym miejscem w domu. Spędzam na nim dużo czasu – jem posiłki, relaksuję się, pracuję, wygrzewam się na słońcu ;)

Uwielbiam podziwiać balkonowe aranżacje i bardzo żałuję, że mam tylko jeden balkon i muszę zdecydować się na jeden styl. Dodatkowo pewne ograniczenia narzuca mi jego kolorystyka – nie będę co roku wymieniać gresu i mebli ;). Rok temu mój balkon wyglądał TAK, a teraz chcę wprowadzić na nim kilka zmian. Jestem w trakcie ich wdrażania, na pewno wkrótce pokażę efekt, a póki co przygotowałam dla Was 3 pomysły na balkon w różnych stylach. Ja w poniższych zestawieniach uwzględniłam meble i dodatki łatwo dostępne w Internecie, Ikei lub marketach budowlanych. Zakładam, że mamy ograniczoną przestrzeń i dysponujemy budżetem ok. 300-600 zł. Jeśli możecie na swój balkon wydać więcej – super ;) jeśli nie – nawet za kilka stówek można to miejsce fajnie urządzić.

Jeśli natomiast potrzebujecie takich bardziej „obrazowych” inspiracji, to znajdziecie je np. na moim Pintereście :).

Styl morski

Jeśli chcecie na swoim balkonie poczuć się jak na plaży, ten styl jest dla Was :) dobrze sprawdzi się na małych balkonach, ponieważ nie trzeba tu wielu przedmiotów aby wprowadzić fajny nastrój.

lifemanagerka.pl

1. W nadmorski klimat dobrze wprowadzi Was ozdoba w postaci kół ratunkowych. Występuje ona w dwóch wersjach kolorystycznych. Ja te koła znalazłam na Westwing w kampanii „Salonowa bryza”. Aby widzieć zawartość strony należy się zarejestrować, ale zajmie Wam to dosłownie chwilkę. Przy okazji informuję, że ogrom przepięknych dodatków do domu dostępnych na Westwing zachęcił mnie do podjęcia współpracy z tym klubem zakupowym. Raz na jakiś czas, jak będzie ku temu okazja, z przyjemnością będę Wam pokazywać nabyte tam przedmioty. Już się cieszę na myśl, jak urozmaicą one moje zdjęcia kulinarne ;)

Wybaczcie dygresję ;) Koła ratunkowe kosztują 59 zł.

2. Parasol przyda się w upalne dni, ten pochodzi z IKEA, cena 24,99 zł

3. Posiadam ten taboret i jestem jego wielką fanką. Jest składany, może robić zarówno za podnóżek jak i stoliczek. W tym kolorze nie pasuje do wystroju morskiego, ale jeśli przemalujemy go na biało – sprawdzi się idealnie. IKEA, cena 59,99 zł + koszt farby ok. 20 zł

4. Lampki solarne robią bardzo fajny nastrój, IKEA, cena 39,99 zł

5. Na balkonie MUSZĄ pojawić się jakieś rośliny, białe lub czerwone doniczki będą pasować do morskiego klimatu :) IKEA, cena 49,99 zł

6. Leżak, najważniejsza rzecz, IKEA, cena 79,99 zł

Komplet pokazanych wyżej przedmiotów kosztuje niecałe 350 zł.

Tagi: balkon, aranżacja, relaks, meble, kwiaty, nastrój.