Twój umysł mieszka w Twoim mózgu. Twój mózg jest częścią Twojego ciała. Dbanie o swoje ciało jest, więc jednym z najważniejszych sposobów dbania o swój umysł. Trudno mi uwierzyć, jak ogromna część społeczeństwa nie jest tego świadoma. Poznaj 13 sposobów, które sam stosuję od dłuższego czasu.

„Naszym obowiązkiem jest utrzymywanie naszego ciała w dobrym zdrowiu. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie utrzymać klarownego i silnego umysłu.”
– Budda

Od ponad 2 lat przykładam wielką wagę do dbania o swój organizm. Ciągle mnie zaskakuje, jak bardzo to wpływa na funkcjonowanie mojego umysłu.

Do pozytywnych efektów stosowania sposobów, które zaraz poznasz, mogę zaliczyć:

lepsze samopoczucie,
większa ilość energii,
większa jasność i klarowność myślenia,
znacznie lepsze zdrowie.

Nie choruję na nic (mam mamę laryngologa – dba o to, abym zawsze był przebadany, na wszystko). Przeziębienie pojawia się maksymalnie 1 raz rocznie!

Większość ludzi nie ma pojęcia, jak dobrze mogą się czuć. Nigdy tego nie doświadczą, bo nigdy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych i stylu życia. Witalność, świetne samopoczucie, chęć do działania – to wszystko może być Twoim naturalnym stanem na co dzień, jeśli tylko nad tym popracujesz.

Oto 13 sposobów na świetną kondycję organizmu, które stosuję od dłuższego czasu:

1. Dieta wegetariańska

Od ponad roku nie jem mięsa. Dlaczego? Po pierwsze, nie chcę przyczyniać się do masowego zabijania zwierząt. Po drugie, zdecydowana większość mięsa dostępna w sklepach jest nafaszerowana szkodliwą chemią, która bezpośrednio wpływa na Twój umysł.

Przyznam, że zmiana diety nie jest łatwa, ale jak już raz ją zmienisz, to z łatwością ją utrzymasz. Po około miesiącu przerwy jakakolwiek chęć na zjedzenie kotleta zupełnie znika – mięso wręcz odpycha po jakimś czasie niejedzenia go (to nie tylko moje doświadczenie).

Głupotą jest zmiana diety na wegetariańską bez solidnego przeszkolenia siebie w tym, jak się odżywiać na nowy sposób. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, koniecznie dowiedz się, w jaki sposób zrekompensować braki białka zwierzęcego i innych składników.

Prawda jest taka, że na diecie wegetariańskiej można tworzyć wspaniałe, pyszne i urozmaicone posiłki. Tak naprawdę dopiero na tej diecie odkryłem bogactwo i różnorodność dań, jakie można sobie przyrządzić – gotowanie szybko stało się moją pasją.

2. Oczyszczanie organizmu z pasożytów za pomocą ziół

Organizm ludzki może mieć nawet do 300 gatunków pasożytów (choć w naszym klimacie ta liczba jest niższa). Niszczą one nasze zdrowie poprzez wydzielanie toksyn, obniżanie odporności, pozbawiają nas składników odżywczych.

Warto regularnie oczyszczać się z pasożytów za pomocą naparów ziołowych. Do ziół, które pomagają z nimi sobie poradzić należą: mniszek lekarski, pokrzywa, dziurawiec, piołun.

Tagi: zdrowie, ciało, dieta, wegetarianizm.