Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie możesz badać jego niezwykłe możliwości.

Zainteresowany? Oto 10 najciekawszych umysłowych trików:

1. Miałeś kiedyś tak, że idąc spać męczyła Cię jakaś żywa i energiczna piosenka, bez końca dudniąc Ci w głowie i nie pozwalając zasnąć? Jest na to sposób. Samo wyłączenie takiej piosenki i pozostawienie ciszy w umyśle jest bardzo trudne, jednak możesz tą piosenkę zastąpić inną. Zacznij sobie grać w głowie jakąś spokojną, wolną muzykę, którą bardzo lubisz i która ułoży Cię do snu. Tylko przez około minutę będziesz musiał się świadomie skupiać, aby w głowie grała Ci ta nowa piosenka zamiast starej, później już będzie leciała sama, automatycznie, a ta stara zniknie. Dzięki temu zaśniesz szybko i bez problemu.

2. Aby się skutecznie skoncentrować, zrób małe ćwiczenie wizualizacyjne. Wyobraź sobie, że jesteś na plaży. Spójrz na morze i zobacz, jak wzburzone morze tworzy duże fale, które wypływają na plażę. Koncentracja to stan, w którym skupiasz się tylko na jednej rzeczy, a wszystkie inne myśli nie zaprzątają Ci głowy. Wyobraź sobie, że fale zabierają Twoje myśli– jedna po drugiej. Stwórz jakąś reprezentację każdej myśli– symbol, skojarzenie, obraz. Układaj myśli (jedna na raz) blisko wody i obserwuj, jak są one zabierane przez fale.

3. Być może masz w życiu takie momenty, że mówisz do siebie dialogiem wewnętrznym niekoniecznie pozytywne rzeczy. Taki dialog niestety ma moc wprawiania ludzi w złe samopoczucie, brak pewności siebie i stres. Aby negatywny dialog wewnętrzny miał moc, jego ton i charakter musi być pewny i zdecydowany. Odbierz mu to zdecydowanie, zmieniając ton jego wypowiedzi na pytający. Na końcu każdego zdania, które wypowiada w Twojej głowie, dodaj znak zapytania. Teraz niech mówi wszystko jakby pytał się Ciebie o zdanie. Czy jego słowa nadal mają na Ciebie negatywny wpływ? Jeśli chcesz spotęgować efekt, zmień jego głos na głos jakiejś śmiesznej postaci z bajki. Uśmiech gwarantowany.