Dzisiaj pokażę Ci, jak skutecznie wyrzucić cały stres ze swojego życia. Nieważne czy stresujesz się codziennie, czy tylko w poszczególnych sytuacjach- możesz sprawić, aby stres zniknął raz na zawsze.

Tylko od Ciebie zależy, czy jutro lub pojutrze pozwolisz sobie na bycie pod wpływem stresu. Ten artykuł da Ci możliwość bycia spokojnym i odprężonym nawet w najbardziej nerwowych sytuacjach.


Na początek zrób ciekawy test.

Dzięki niemu sprawdzimy poziom stresu w Twoim życiu. Zdjęcie, do którego link znajduje się poniżej było użyte w badaniu stresu w pewnym amerykańskim szpitalu. Nie otwieraj go, dopóki nie przeczytasz tego opisu. Zdjęcie przedstawia dwa identyczne delfiny. Naukowe badania dowiodły, że, mimo, iż delfiny są całkowicie identyczne, osoba, która często się stresuje znajdzie między nimi różnice. Im więcej tych różnic ktoś znajdzie, tym więcej stresu jest w jego życiu.

Teraz kliknij tutaj, przyjrzyj się temu zdjęciu i jeśli zobaczysz jedną lub dwie różnice, oznacza to, że czas popracować nad swoim stresem.

I jak poszło? Prawdopodobnie się uśmiechnąłeś :) Jeśli tak, to zdjęcie spełniło swoją rolę. I to jest numer jeden w tym artykule, pierwszy sposób na radzenie sobie ze stresem.

1. Uśmiechaj się

Śmiech uwalnia ciało od napięć, rozluźnia cały organizm. Nikt nie jest wstanie szczerze się śmiać i jednocześnie odczuwać stres. Nawet sztuczny uśmiech powoduje uwalnianie się hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Dlatego śmiej się jak najczęściej!

Za chwilę poznasz resztę sposobów. Chcę jeszcze tylko powiedzieć, że w dużej większości przypadków stres jest w naszym życiu zupełnie bezużytecznym uczuciem. Utrudnia nam funkcjonowania w bardzo wielu sytuacjach– rozmowa o pracę, ciągłe życie w biegu, wyzwania, którym boimy się stawić czoła. Ja sam jeszcze dwa lata temu stresowałem się całkiem często. Spocone ręce, nerwowy dialog w głowie, napięcie mięśni… Mam dobrą wiadomość– możesz się tego wszystkiego pozbyć. Mi się to udało i teraz już prawie nie pamiętam co to jest prawdziwy stres.