Co zrobić by być bardziej produktywnym, skoro pracując przez kilku godzin dziennie nie jesteś w stanie poradzić sobie z połową wyznaczonych Ci zadań. Czy aby na pewno mądrze wykorzystujesz każdą chwilę? Przekonaj się! Oto dwuczęściowy artykuł w którym poznasz 10 sposobów na to jak mądrze radzić sobie z uciekającym codziennie czasem.

Czas to rzecz, której z każdym rokiem mojego życia brakuje mi coraz bardziej. Dlatego też produktywność, a raczej bycie osobą produktywną stało się dla mnie tak ważne. Nigdy nie znajdę czasu na zrobienie wszystkiego co mam zaplanowane, zawsze jednak znajdę czas na zrobienie tego co najważniejsze danego dnia. To właśnie dlatego postanowiłem napisać dzisiejszy wpis i podzielić się z Tobą sposobami na robienie rzeczy najważniejszych.
Sposób na bycie bardziej produktywnym

1.Przeanalizuj dokładnie w jaki sposób spędzasz większość każdego dnia.

Pamiętaj! Zanim weźmiesz się za ponowną organizacje czasu, zastanów się nad tym co do tej pory mogło Ci go zabierać. Zwróć uwagę na to od czego zaczynasz swój dzień, nad czym przesiadujesz najwięcej, a co najczęściej zostawiasz „na jutro”. Można powiedzieć, że jest to Twój prywatny audyt wewnętrzny, który ma pokazać, co możesz zrobić lepiej.

2. Zorganizuj się!

Gdy już odkryjesz i przeanalizujesz w jaki sposób mija Ci większość czasu, pora byś zabrał się za ulubioną czynność ludzi dobrze zorganizowanych. Planowanie, które jest tu kluczem do zwiększenia Twojej wydajności.

Na dobre zaplanowanie czekającego Cię dnia WYSTARCZY 15 MINUT DZIENNIE.

Gdy już wszystko zaplanujesz, pamiętaj by zapisać wszystko na kartkach, w telefonie za pomocą aplikacji zwiększających produktywność. Możesz to również zrobić w każdym innym miejscu, które będzie Ci przypominało co masz jeszcze do zrobienia.

Tagi: organizacja, produktywność, czas, planowanie.