Panika w sieci w związku z informacjami napływającymi z okolic Parku Yellowstone. Za jej wybuchem stoją filmy pokazujące ucieczkę zwierząt żyjących w tym najstarszym na świecie parku narodowym. Mówi się o zagrożeniu wybuchem wulkanu…

Około 20 marca na portalu YouTube opublikowany został film nagrany z wnętrza samochodu przejeżdżającego przez park Yellowstone. Widać na nim duże stado bizonów biegnące po asfaltowej drodze, jak twierdzi autor, w kierunku przeciwnym do centrum parku. Zwierzęta nie wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo i spokojnie szukały pożywienia, zdają się przed czymś uciekać.

Film wkrótce został dostrzeżony przez internautów i wkrótce rozprzestrzenił się po sieci. Wiadomość o uciekającej zwierzynie szybko stała się źródłem różnych teorii próbujących wyjaśnić co mogło je spowodować. Największą popularność zdobyła ta, która mówi, że bizony zachowują się podobnie jak inne zwierzęta instynktownie wyczuwające zagrożenie – w tym przypadku może być to wybuch wulkanu, który znajduje się na terenie parku Yellowstone.

Tagi: wulkan, zagrożenie, Park Yellowstone.