Czy nauka może być przyjemna i inspirująca? Jak najbardziej! Czy może przypominać rozrywkę rodem z gier komputerowych, a nie żmudne wkuwanie? Oczywiście! Jeżeli chcecie przekonać się o tym na własnej skórze, koniecznie poznajcie serwis duolingo.

Naukę jakich języków udostępnia serwis?
Dla znających język polski – możliwa jest jedynie nauka angielskiego. Dla znających angielski – portugalskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Ja wybrałam właśnie ten sposób – dlatego też uczę się niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego po angielsku, jednocześnie ćwicząc i doskonaląc najważniejszy dla mnie język. W serwisie istnieją różne kombinacje – można uczyć się niemieckiego po rosyjsku, angielskiego po arabsku, francuskiego po hiszpańsku itd. – pełna lista języków znajduje się tutaj.

Jeżeli marzycie o nauce portugalskiego czy włoskiego, a znacie choćby podstawy angielskiego – warto korzystać z duolingo właśnie w tym języku, ponieważ zrozumienie treści nie powinno być dla Was trudne, a będziecie jednocześnie zgłębiać oba języki.

Jak wygląda nauka na duolingo?
Nie jest łatwo! Serwis wymaga sporej samodzielności (jak większość kursów online) i od razu rzuca nas na głęboką wodę. Wybieramy temat i siadamy do danej lekcji:

kreatywa.net

Tagi: język obcy, nauka języków, angielski, niemiecki, włoski, portugalski.