Jak głęboko znajduje się intelektualne dno internetu? Za każdym razem gdy wydaje mi się, że już się do niego dokopałem, w końcu natrafiam na coś jeszcze, uświadamiając sobie prawdziwość jednego z najsłynniejszych powiedzeń przypisywanych Einsteinowi.

Tym razem dotarłem do całej społeczności, która wypowiedziała wojnę tezie o… kulistości Ziemi. Wnioski niezależnych bojowników o prawdę okazały się druzgocące dla naukowego świata: nasza planeta jest płaska! Daliśmy się zmanipulować? Czyżby wszyscy fizycy, astronomowie i geografowie mieli interes w ukrywaniu prawdziwej natury świata? Na początek, przyjrzyjmy się „najciekawszym” argumentom, prosto z jutubowej skarbnicy wiedzy:

„Naukowcy twierdzą, że Ziemia obraca się wokół własnej osi z prędkością 1.674 km/h. A przecież prędkość dźwięku to 1.236 km/h. Jednak nigdy nie czujesz aż tak wielkiego wiatru wiejącego z taką prędkością, każdego dnia gdy wychodzisz na dwór.”

Pierwszy argument i od razu próba nokautu powszechnie akceptowanej teorii. Oportuniści założyli, że najprostsze wyjaśnienia są najlepsze – skoro Ziemia obraca się szybciej niż półtora tysiąca km/h, to przy każdym wyjściu na zewnątrz, wiatr powinien próbować urwać nam głowę.

Tagi: Ziemia, kulistość, geocentryzm, Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi.