Każda szanująca się firma powinna posiadać wizytówki. Bez problemu można je wykonać samodzielnie w programie Adobe Photoshop. Tworząc wizytówki musimy pamiętać o kilku rzeczach:

Wizytówki są małe, dlatego nie będzie na nich widać wielu szczegółów, które zobaczymy w powiększeniu.

Pamiętaj o wyborze odpowiedniej, czytelnej czcionki oraz o doborze właściwej kolorystki. Jeśli będziesz samodzielnie drukować wizytówki, pomyśl o papierze, na którym będą wydrukowane – zbyt ciemny może wyglądać niekorzystnie.

Format wizytówek – w Polsce używa się wizytówek w formacie 85.60 mm na 53.98 mm – które są zgodne wielkością z kartami kredytowymi, popularnym formatem jest też wielkość 90 na 54 mm. Jeśli stworzysz większe wizytówki, osoby, które je dostaną, nie będą mogły ich schować w standardowy wizytownik.

Wymiary pliku

psdtube.pl

Nasza wizytówka będzie miała 90 na 54 mm. Warto ustawić większą rozdzielczość pliku początkowego i zapisać go sobie do późniejszego wykorzystania, jeśli będziemy tworzyli także inne wizytówki.

Ustawiamy marginesypsdtube.pl

W menu Edit – Preferences – zmieniamy wyświetlanie linijek z cali na centymetry. Jeśli linijki nie są włączone, należy to zrobić skrótem ctrl + r. Marginesy są potrzebne do tego, by nasze wizytówki można było wygodnie wyciąć. Linijki dodajemy 2 mm od każdej krawędzi. Ponieważ cięcie może być niedokładne i zepsuć efekt wizualny, w obrębie 3 mm od linii cięcia nie umieszczamy elementów graficznych oraz tekstu. W tym tutorialu po prostu umieścimy je bliżej środka.

Tagi: wizytówki, firma, jak zrobić wizytówki, Adobe Photoshop.