Kiedy to najczęściej młodzi ludzie stoją przed decyzją czy kupić nowe mieszkanie czy też nie to w takiej o to sytuacji może czekać na nich spora, jednorazowa oszczędność, jednak w jaki sposób można na tym zaoszczędzić? Jest prosty sposób, dzięki któremu można to wszystko załatwić, a nazywa się on negocjacją.

Podczas dokonywania poważnych zmian wiele osób bardzo często radzi się innych znajomych. Najczęściej decydujemy się zapytać o poradę kogoś bardziej doświadczonego, z autorytetem. Ja sam nie jednokrotnie byłem w takiej sytuacji i w większości sytuacji dostawałem bardzo dobre rady, które dużo mi pomogły. W tym przypadku jest tak samo. Kiedy zapytałem się swojego brata co zrobić, żeby kupić tanie mieszkanie to powiedział mi jedną rzecz, a dokładniej „targuj się”. Z początku nie wiedziałem co z tym zrobić, jednak z czasem zrozumiałem o co mu chodziło.

Każdy zapewne dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że negocjowanie ceny z deweloperami nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jednak trzeba wiedzieć, że jest to możliwe. Z początku byłem sceptycznie nastawiony, ponieważ podchodziłem do tego jak do kupowania rzeczy w sklepie. Cena z góry ustalona to albo się jej trzymam, albo nie. Odkąd zrozumiałem, że tak nie jest to naprawdę bardzo sporo mi to pomogło. Aktualnie znam wiele osób, które często decydują się na tego typu praktyki i dzięki negocjacji były one w stanie zejść z ceny nawet 10, czy 15 procent. Podczas kupna mieszkania są to sumy rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

O czym pamiętać podczas negocjacji?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że negocjacji jest w stanie się nauczyć każdy. Oczywiście nie będzie to proces, który potrwa kilka dni. Nawet jek zapiszecie się na kursy to zapewne po nim nie będziecie do końca potrafić negocjować, ponieważ tak jak to we wszystkim bywa, po prostu potrzebujecie praktyki. Praktyka jest tutaj podstawową rzeczą, bez niej nie oswoicie się ze swoją nabytą wiedzą. Nawet jeżeli nie będzie Wam się to z początku udawać to musicie zdawać sobie sprawę z tego, że może być to dla Was duże doświadczenie, które wykorzystacie w przyszłości.

Tagi: mieszkanie, cena, negocjacje, deweloper.