Zmiana otoczenia to najlepszy sposób, aby się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o otaczających nas problemach. Chyba, że Twoim głównym problemem jest brak pieniędzy na wakacje. Nie wszystko stracone! Nawet w najmniejszym budżecie da się wygospodarować środki na odrobinę przyjemności. Sprawdź, jak tego dokonać.

1. Kosztorys wyjazdu
Zanim przystąpisz do organizacji wymarzonego urlopu, spróbuj realnie ocenić swoje możliwości finansowe. Oszacuj koszty transportu, pobytu i wyżywienia, uwzględnij też nieprzewidziane wydatki, np. w przypadku choroby lub konieczności zmiany planów. Mało kto może sobie pozwolić na wyjazd korzystając z bieżących środków, bez naruszania równowagi finansowej. Pieniądze najlepiej jest zaoszczędzić wcześniej na rachunku oszczędnościowym lub lokatach. Można też sięgnąć po szybką pożyczkę gotówkową. W niektórych instytucjach finansowych czas oczekiwania na gotówkę jest naprawdę krótki, a formalności minimalne.

2. Planuj z wyprzedzeniem
Nie bój się wcześniejszych rezerwacji i kupowania biletów z wyprzedzeniem. Można na tym naprawdę sporo zaoszczędzić. Pamiętaj, że żaden termin nie będzie stuprocentowo bezkolizyjny, a wykupione wcześniej wakacje mogą być świetną motywacją do intensywniejszej pracy i zakończenia przeciągających się spraw jeszcze przed czasem.

Tagi: wakacje, kosztorys, plan, wypoczynek, pieniądze.