Wielkimi krokami zbliżają się święta, czas bezsprzecznie kojarzony z prezentami, kolędami oraz choinką. Zwykle oznacza to zastawiony stół wigilijny, spotkanie rodzinne oraz możliwość odetchnienia i podsumowania roku, który przecież też dobiega końca.

Święta mogą stać się również doskonałą okazją do refleksji i przemyśleń – w niektórych sytuacjach nie tylko okazją, ale nawet przyczyną. Odpadowy pomnik jaki stanął na jednym z siedleckich rond daje do myślenia: czy mamy do czynienia z oryginalną ekoozdobą, czy może ewidentnym objawem zupełnego braku wyczucia i dobrego smaku? W tej kwestii zdania są podzielone.

Od kilku dni na rondzie Marii Skłodowskiej-Curie w Siedlcach można podziwiać instalację utworzoną ze sprasowanych odpadów, głównie tworzyw sztucznych, przygotowaną przez Zakład Utylizacji Odpadów. Instalacja w zamierzeniu miała mieć charakter świątecznej ozdoby, lecz znaczna część osób odbiera ją zupełnie inaczej. „Śmieciowa choinka” nazywana jest karykaturą symbolu świąt, obrazą przekonań religijnych lub po prostu „nielegalnym wysypiskiem śmieci w środku miasta”.

Tagi: choinka, spór, święta, Siedlce, ozdoba.