Posiadanie odpowiednio wysokich aktywów finansowych, które będą pełnić rolę zabezpieczenia to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna jeżeli zamierza się pomnażać swoje pieniądze coraz bardziej. Nie ma sensu inwestować swoich pieniędzy i starać się ich pomnażać jeżeli ciągle się borykacie z problemami finansowymi.

Odpowiednie zabezpieczenie finansowe pozwoli Wam na zminimalizowanie ryzyka, a co za tym idzie nie będziecie narażać siebie oraz swoich bliskich na niebezpieczeństwo, które może wyniknąć ze źle zainwestowanych pieniędzy. Często się może zdarzyć tak, że źle ulokowane pieniądze finalnie odbiją się na Was z nawiązką i poza tym, że stracicie je to będziecie do tego jeszcze zadłużeni. Wiele osób nie mając dużej ilości pieniędzy decyduje się również na to, aby zainwestować kwotę uzyskaną z kredytu. Na takie działania decydują się często osoby, które prowadzą własną firmę i mają wielki plan, który chcą zrealizować. Niestety tego typu działanie może skutkować sporym zadłużeniem. Poznałem w swoim życiu wiele osób, które w wyniku słabego zabezpieczenia finansowego musiały zamknąć firmę i niekiedy stracić nieruchomości wyceniane na pół miliona złotych. Jeżeli nie chcecie znaleźć się w takich tarapatach zadbajcie o swoje bezpieczeństwo finansowe.

Dlaczego warto zbudować swoją finansową poduszkę bezpieczeństwa?

Człowiek nie lubi mieć zobowiązań finansowych. Często jest tak, że jeżeli ma jakieś zobowiązania wydaje mu się, że jak nie będzie o tym myślał, postara się to zignorować to po prostu to mu minie. Niestety życie takie dobre nie jest. Zaczynają przychodzić ponaglenia o spłatę no i trzeba zacząć to jakoś spłacać. Tego typu kwoty oddaje się z bardzo ciężkim sercem. Pieniądze łatwo się wydaje, ale trudniej się je oszczędza. Zwłaszcza, że osoby oszczędne w niektórych społecznościach są ciągle odbierane jako tzw. „dusigrosze”. Gdy w Stanach Zjednoczonych osoba, która jest oszczędna jest traktowana z należytym szacunkiem i wręcz podziwem za to, że są tak kreatywne finansowe to jednak w Europie Środkowo-Wschodniej tego typu podejście nie jest ciągle dobrze odbierane. Mimo wszystko osoby, które mają aspiracje związane z czymś więcej niżeli wegetacją z dnia na dzień powinny zadbać o swoje oszczędności. Jeżeli zdecydujecie się na zbudowanie odpowiedniej finansowej poduszki bezpieczeństwa, która będzie odpowiadała sumie Waszej półrocznej, bądź rocznej wypłaty będziecie w stanie być o wiele spokojniejsi. Traktujcie tę kwotę jako tzw. „pieniądze na czarną godzinę”. Pozwoli Wam to na bycie o wiele spokojniejszymi ludźmi, a podczas inwestowania jest to bardzo istotne. Gdy będziecie posiadali odpowiedni spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa finansowego pozwoli Wam to na podejmowanie mądrych decyzji finansowych.

Tagi: finanse, budżet, aktywa, minimalizacja ryzyka, pieniądze.