Idea Bank zaczyna rozsyłać klientom propozycję nabycia nowej drugiej edycji popularnej lokaty Plus. Tym razem informacji na ten temat nie znajdziemy nawet na stronie wewnętrznej banku, jak było dotąd w przypadku kolejnych edycji lokaty idealnej w pierwszej wersji, które zebrałem w ostatnim wpisie.

Tym razem informacje są dedykowane dla klientów posiadających starą lokatę idealną i to tylko tych, którzy mają ofertę początkową, czyli z okolic września ubiegłego roku, gdy można było zarobić miminum 7%. Kto załapał się na niższe stawki zapewne nie dostanie informacji o tej ofercie.

W obawie by nie stracić starych klientów przygotowano nową odsłonę. Różni się ona znacznie od ostatniej oferty opisanej tutaj. Tym razem okres trwania jest dłuższy a kwota minimalna znacznie mniejsza.

Zamiast lokat kwartalnych czy półrocznych tym razem Idea oferuje lokatę roczną. Podobnie minimalna kwota to juz nie aż 56.500 zł czy 28.500 zł, wystarczy tylko 15.000 zł i co ważne przy spadających wciąż stopach oraz oprocentowaniach lokat klienci mają stałe oprocentowanie.