Inwestycje na rynku Forex stają się coraz bardziej popularne, co jest zasługą brokerów, którzy oferują możliwość gry, na tej największej giełdzie walutowej, dla inwestorów dysponującym niewielkim kapitałem. W zależności od wyboru pośrednika oraz platformy transakcyjnej, którą posiada, istnieje możliwość zakupu jednej z ponad 160 par walutowych, można skupić się jedynie na kontraktach CFD lub też skorzystać z innych instrumentów rynku. Którą metodę wybrać, by można było wypracować najwyższy zysk?

Podążanie za tłumem

Czasem trudno zdecydować się, jaki typ działań może przynieść największe korzyści. W takiej sytuacji wiele osób podpatruje otoczenie i stara się naśladować najlepsze jednostki (social trading). Niestety nie zawsze przynosi to zadowalające efekty. Gdyby wszyscy gracze na rynku zaufali jednej analizie, nawet wtedy, jeśli wnioski, które z niej wynikają, byłyby jak najbardziej poprawne, a następnie wykonali ten sam ruch, to efekt mógłby okazać się zupełnie inny, niż ten oczekiwany.

Strategia dostosowana do indywidualnych predyspozycji

O tym, że transakcje przeprowadzane na parach walutowych powinny być oparte na konkretnej strategii, doskonale wie każdy trader. Niestety nie istnieje jeden wzór, który sprawdzi się w przypadku każdego gracza. Strategia, na podstawie której jeden inwestor będzie zamykał większość pozycji z zyskiem, dla pozostałych, może być źródłem strat.

Tagi: pieniądze, waluty, inwestycje.