Zarobki blogerów wzbudzają dużo emocji. Dzisiaj doleję oliwy do ognia, bo dwa lata temu podjąłem decyzję, że będę transparentny.

Streszczenie dla tych, którzy nie lubią czytać: tydzień temu opublikowałem artykuł z rzetelną analizą opłacalności “Lokaty Bezkarnej” banku BGŻOptima.

W ciągu 8 dni od jego publikacji założyliście 1153 lokaty, a ja zarobiłem dzięki temu łącznie 69 295 zł! Szczegóły w dalszej części wpisu.

Mam świadomość, że pokazywanie moich finansów – a zwłaszcza przychodów – może kłuć niektórych w oczy. Ale optymistycznie mam nadzieję, że dla większości z Was ten wpis będzie po prostu inspirujący. Nie zachęcam do podążania moją drogą, ale zachęcam do nieustannego kombinowania, jak poprawić swój los oraz stan portfela.

Chcę Wam takim przykładami pokazywać, że pieniądze to nie jest ani nic złego ani specjalnego. Jeśli zależy nam na ich posiadaniu, to najgorszą strategią jest oczekiwanie aż same do nas przyjdą. Pieniądze to jest coś, po co trzeba próbować sięgać. Czasem udaje się wyciągnąć całkiem gruby plik banknotów w zupełnie niespodziewany sposób :)

Ile zarabia bloger?

To pytanie przewija się non-stop. Mało który bloger przyznaje się do konkretnych kwot i wcale się nie dziwię. W Polsce informację o zarobkach zawsze można wykorzystać przeciwko drugiej osobie. Albo skwitować to stwierdzeniem “sprzedał się”, albo stwierdzić z pogardą, że “sprzedał się tanio” – czytaj: nie umie zatroszczyć się o swój interes.

Równo dwa tygodnie temu powiedziałem publicznie w “Dzień Dobry TVN” (kliknij, aby obejrzeć nagranie), że w maju na moje konto wpłynęło ponad 110 000 zł zarobków z działalności blogowej. Szczegółowy raport finansowy opublikuję zapewne w przyszłym tygodniu. Tamte przychody były duże, ale jednocześnie zaplanowane, wypracowane i obejmujące 3 miesiące współpracy z TMS Brokers w ramach “Elementarza Inwestora“. Do tego jest to kwota do podziału ze Zbyszkiem z bloga APP Funds. Nie ekscytuję się tym. To fragment realizacji większego planu. Nic niespodziewanego. Raczej długo wyczekiwany owoc wielu miesięcy pracy.

To co wydarzyło się w wyniku publikacji artykułu o “Lokacie Bezkarnej” BGŻOptima przeszło jednak moje najśmielsze oczekiwania. W ciągu 8 dni założyliście łącznie 1153 lokaty bankowe poprzez linki na moim blogu, co pozwoliło mi zarobić 69 295 zł! Istny obłęd! I klasyczny przykład sytuacji win-win-win, w której wygrywają wszystkie zaangażowane strony.

Tagi: bloger, zarobki, pieniadze, lokata.