Kredyt na około 30 000 zł oprocentowany aktualnie na 1,38% w skali roku? I przez pierwsze 7 lat 0%? Lepszej komercyjnej pożyczki nie znajdziesz. Ta dostępna jest tylko dla studentów i doktorantów. Warto!

Kredyt studencki nie jest nowością. Taka forma pomocy finansowej dla studentów istnieje od 1998 roku. Ale pomimo świetnych warunków finansowych i naprawdę niewielkich wymogów udzielenia kredytu studenckiego, korzysta z niego zaledwie 5,1% studentów i doktorantów. Przez ostatnie 15 lat funkcjonowania tego systemu, banki udzieliły taki kredyt dla 373 000 studentów.

Chociaż jestem przeciwnikiem zadłużania się i życia na kredyt, to dzisiaj będę Cię przekonywał, że przy pewnych założeniach kredyt studencki warto wziąć. I że możesz na tym jako student zarobić :)

Kredyt studencki – napisz czy warto…

Zdaję sobie sprawę, że temat ten trafia w zainteresowania mniejszej grupy Czytelników bloga (według Facebooka do mniej więcej co 6-ego z Was).

Niemniej jednak jeśli jesteś już osobą powyżej 25-ego roku życia i nie spełniasz wymogów otrzymania tego kredytu, to warto byś poznał jego zasady. Może się okazać, że za kilka lat będziesz mógł zasugerować jego wzięcie swoim dzieciom lub znajomym w rodzinie. I może się też okazać, że właśnie taka forma preferencyjnej pożyczki będzie czymś, co pomoże Twojej rodzinie szybciej spłacić zobowiązania. Niekoniecznie bowiem z dobrodziejstw kredytu studenckiego musi korzystać sam student. Kreatywne myślenie w obszarze finansów osobistych, jest zdecydowanie zalecane :)

Zwłaszcza teraz, w okresie udzielania kredytów studenckich (wniosek możesz złożyć do 15 listopada!), otrzymuję od Was dużo e-maili z pytaniami o kredyt studencki. Niektóre osoby już w tych mailach sugerują jak mogłyby pomnażać otrzymane pieniądze.

Tagi: oszczędzanie, kredyt studencki.