Lokaty w niektórych Skokach zostają zablokowane, a w innych wręcz niedostępne, dlatego skupimy się dziś na omówieniu oferty w jednej z Kas. Zmiany, które są już dostrzegalne, mogą dużo powiedzieć o tym, co nas czeka w przyszłości.

Mowa o Powszechnej SKOK, czyli Kasie, którą do niedawna wymieniało się jako należącą do jednej z ciekawszych na naszym rynku. Bliższe przyjrzenie się temu pokazuje, że także w Kasach zaczynają się zmiany, jakie w bankach komercyjnych obserwujemy już od dłuższego czasu.

W zasadzie, zanim przejdziemy do ich omawiania, warto przypomnieć, że członkostwo w Kasie wymaga poniesienia kosztów na wejściu. Tak jak za wejściówkę do kina musimy uiścić opłatę przed obejrzeniem seansu, tak też korzystanie z ofert SKOK-ów wymaga najczęściej zapłacenia od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jak to wygląda w Powszechnej?

Wpisowe – 20 zł
Udział – 50 zł (do zwrotu)
Wkład członkowski – 1 zł (do zwrotu)
Stowarzyszenie wspierania społeczności lokalnych – 1 zł miesięcznie

Dopiero po wniesieniu owych opłat na wejściu możemy rozglądać się za aktualną ofertą. Jaka ona jest? Najciekawiej wygląda eLokata, która dostępna jest dla użytkowników usługi eSKOK:
3 miesiące: 5,70%
6 miesięcy: 5,80%

Niestety, to co zapewne wszystkich zmartwi to fakt, że posiadają one oprocentowanie zmienne. Mało tego, dotyczy ono wszystkich lokat będących w ofercie Powszechnej. Należałoby zatem zadać sobie pytanie, jak często i o ile następują tutaj spadki.

Tagi: SKOK, Powszechna Kasa SKOK, Kasa, lokata.