Dlaczego zacząłeś używać programu Adobe Photoshop? Przeczytałeś na forum, że ma najwięcej opcji spośród programów do tworzenia grafiki i że pozwala na zrobienie „niemal wszystkiego”? Zobaczyłeś program na czyimś komputerze i zaimponowały Ci jego możliwości?

Tak było w moim przypadku, jednak zauważyłem, że nauka programu idzie mi opornie. Pierwsze kilka lat najsilniejszej fascynacji uważam za zmarnowane. Próbowałem się wszystkiego nauczyć samodzielnie, miałem ograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych. Nie wiedziałem też tego, co chcę osiągnąć dzięki tej nauce.
W artykule przedstawię Ci szybką drogę do poznania wszystkich możliwości Photoshopa i wykorzystania ich w praktyce. Dzięki perfekcyjnej obsłudze Photoshopa można zarabiać duże pieniądze, nawet bez talentu plastycznego.
Dlaczego warto rozpocząć konkretną naukę programu?

Jestem zdania, że setki godzin spędzone przy komputerze powinny zaowocować czymś więcej niż zachwytem innych osób nad Twoimi pracami. „Efektem ubocznym” twojej fascynacji będą pieniądze zarobione w bardzo przyjemny sposób. Hobby różni się od pracy tylko tym, że na hobby nie zarabiasz pieniędzy. Na rynku pracy cenione są osoby, które specjalizują się w tym, co robią. Każdy kurs i każdy przerobiony tutorial zbliża Cię do mistrzostwa w grafice komputerowej.
Wyznacz sobie cel

Po pierwsze, musisz wyznaczyć sobie cel i wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Jesteś fotografem i używasz PS do edycji zdjęć? Poznaj wszystkie tajniki obróbki, retuszu i zdecyduj się na wyrobienie swojego własnego stylu fotografii. Sam aparat to za mało.
Jako grafik możesz wyznaczyć sobie inny cel. Photoshop umożliwia przelanie na komputer swoich projektów i dopracowanie ich w sposób, który jest nie możliwy do osiągnięcia w inny sposób. Dzięki znajomości Photoshopa możesz stworzyć niesamowite obrazy, które przemawiają do serc oglądających.