Dziś inaczej niż zazwyczaj, ponieważ przygotowałem dla was mam nadzieję fajny tutorial, a raczej poradnik na temat malowania ładnych chmur za pomocą Photoshopa. Nie jest to proste zadanie jak nie raz można zauważyć przeglądając strony takie jak deviantart i oglądając prace innych. Dlatego postaram się w łatwy sposób przekazać wam jak (mniej więcej) ja to robię.

Chciałbym, żeby tutorial wniósł wam jak najwięcej wiadomości o ustawieniach pędzli i na tym głównie będę się starał skupić. Rysując starajcie się korzystać ze stocka, który jest w załączniku razem z plikami tutorialu na końcu artykułu, nie będziemy się starać odwzorować idealnie zdjęcia gdyż nie ma to najmniejszego sensu. Będziemy się starać patrząc na zdjęcie wiedzieć jak co narysować, dlaczego tak a nie inaczej i starać się odwzorowywać kolory. Co jest najważniejsze nie pobierajcie kolorów ze zdjęcia lecz starajcie się je sami znaleźć w palecie. A więc do dzieła

Pierwszym krokiem jaki zawsze robię to dobór dobrych Canvas (czyli płótna), chodzi mi tutaj o rozmiar obrazka oraz co jest najważniejsze grunt pod nasz malunek cyfrowy. W moim przypadku jest to rozmiar pod produkcje HDTV, czyli 1920 x 1080. Zastosowałem na nim gradient o ustawieniu kolorów jak na obrazku poniżej.Dodaje leciutki gradient morza, które też pasuje nam gdzieś umieścić na scenie.

psdtube.pl

TAGI: chmury, Photoshop.