177 868,09 zł – taka była łączna kwota moich przychodów brutto w okresie kwiecień-czerwiec. Jest lepiej niż się spodziewałem :)

Mój raport kosztów i przychodów niezmiennie wzbudza spore emocje. Nie inaczej będzie pewnie tym razem, bo zarabiane przeze mnie kwoty są coraz wyższe.

Poza przedstawieniem szczegółów, piszę dzisiaj także o emocjonalnej stronie zarabiania, “bycia na świeczniku”, upubliczniania tych informacji i rozterkach z tym związanych. A pod koniec wpisu dzielę się z Wami przykładem, jak w wyjątkowy sposób przekazać fizyczny uścisk na drugi koniec świata.

Większość zarobków w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca, to efekt komercyjnej współpracy z firmami – partnerami poszczególnych wpisów oraz cyklu “Elementarz Inwestora“. W raporcie za ten okres nie znajdziecie jednak kolosalnych przychodów związanych z tak chętnie zakładaną przez Was “Lokatą Bezkarną”. Te rozliczone zostaną dopiero w sierpniu lub wrześniu. Najlepsze dopiero przede mną.

Na bieżąco i z pełną otwartością pokazuję Wam to co robię i opowiadam (także w podcastach), jak to robię. Zachęcam więc do śledzenia moich działań, wyciągania własnych wniosków i przekuwania ich na konkretne działania, które będą poprawiać Waszą sytuację finansową.

Zapraszam do lektury podsumowania.

Najważniejsze wydarzenia drugiego kwartału

Oj działo się u mnie bardzo dużo. Gdy oglądam się za siebie i patrzę na okres kwiecień-czerwiec, to sam się zastanawiam, jak ja na to wszystko znalazłem czas. Żeby Was nie zanudzać podsumuję tylko pokrótce:

  • Znaleźliśmy ze Zbyszkiem Partnerów cyklu “Elementarz Inwestora. Najpierw był to Squaber, potem TMS Brokers. I niedawno podpisaliśmy umowę z kolejnym Partnerem, którego poznacie tuż po wakacjach. Bardzo się cieszę, że udaje nam się sukcesywnie realizować nie tylko cele merytoryczne, ale także cele finansowe związane z tą akcją.
  • Wspólnie z TMS Brokers zorganizowaliśmy świetną konferencję “Inwestuj Inteligentnie” na Stadionie Narodowym, w której udział wzięło ok. 400 osób. Dla mnie była to także okazja do osobistego spotkania z niektórymi z Was :)
  • Skoro o spotkaniach mowa: w czerwcu odbyło się także kolejne spotkanie #JOPlive – w Gdańsku. Było wspaniale, o czym mogliście przekonać się słuchając urodzinowego odcinka podcastu.
  • Miałem też wiele wystąpień na konferencjach: na ALIVE w Berlinie, na AULA Polska, na konferencji Stowarzyszenia Mieszkanicznik i później z tym samym tematem – BIK – w Gdańsku. Zamieściłem już na blogu zapis wideo z jednego z wystąpień na temat scoringu BIK.
  • Przygotowałem i udostępniłem kurs “Budżet domowy w tydzień. Z tego kursu jestem szczególnie zadowolony. Szerzej o doświadczeniach zebranych w pracy nad nim opowiem w najbliższym odcinku podcastu.
Moje wystąpienie na AULA Polska

Moje wystąpienie na AULA Polska

Trudno mi teraz oceniać, które z tych wydarzeń było najważniejsze. Wszystkie są ważne. Osobiście największym przeżyciem była dla mnie konferencja ALIVE w Berlinie. Nadal nie zebrałem się w sobie, aby napisać relację z tego wydarzenia. Istotne jest to, że z samego faktu mojego udziału w tej konferencji już wynika wiele dobrych rzeczy.

Miałem okazję prowadzić tam bardzo ciepło przyjęty warsztat “How to build a successful blog, impact others and make a profit“. Ale najfajniejsze jest to, że pod koniec konferencji mogłem się znaleźć na tej samej scenie z osobami, które podziwiam i szanuję, m.in. Chrisem Guillebeau – autorem książki “The $100 Startup”, twórcą konferencji “World Domination Summit” i obieżyświatem, który odwiedził już wszystkie kraje.

Było to także miejsce, w którym poznałem wielu świetnych ludzi, którzy chcą po prostu zmieniać świat na lepsze i żyć zgodnie z zasadą “Live Fully, Die Empty” – żyj pełnią życia, dawaj siebie innym i umrzyj pusty – nie zabieraj niczego ze sobą.

Tagi: blog, zarabianie na blogu, podsumowanie, wystąpienia, konferencje.