W ostatnich dniach głośno zrobiło się na temat płatności kartą płatniczą w Biedronce. Zwykle na blogu nie komentuję wydarzeń, które są dopiero zapowiadane. Początek zaś przyjmowania płatności kartami ustalono na lipiec 2014.

Powód jest bardzo prosty. Biedronka jako jedyny market przez długi, długi czas rękami i nogami wzbraniała się od akceptacji kart, tłumacząc to zbyt wysokimi kosztami prowizji. Od tego roku prowizje opłaty interchange drastycznie spadły, ale musi upłynąć ustawowe pół roku, aby weszło to w życie.

Pół roku minie dopiero za kilkanaście dni, ale już można płacić. Na stronie biedronka.pl widnieje znaczek: „Sprawdź czy w twojej biedronce zapłacisz już kartą”. Co prawda od ubiegłego roku można było dokonywać transakcji bezgotówkowych za pomocą aplikacji iKasą, ale to nie to samo co płatność kartą.

Z czystej ciekawości sprawdziłem, czy najbliższy sklep akceptuje plastiki. Po wpisaniu miasta oraz ulicy oraz zaznaczeniu checkboxa – „W tym sklepie zapłacisz kartą”, dostałem odpowiedź na mapie gdzie są najbliższe sklepy. Niestety, okazało się karty nie są jeszcze akceptowane i to nie tylko na moich peryferiach ale ogólnie w całym mieście. Najbliższe karciane biedronki wymagają istnej wyprawy.

Tagi: Biedronka, płatność, karta, sklepy .