Ósmy odcinek czwartego sezonu pokazuje nam upadek jednego z czarnych charakterów serialu oraz stawia jednego z antybohaterów przed wyjątkowo trudną decyzją. Ewidentnie mamy przed sobą wyjątkowo przełomowy odcinek, w którym rozwiązuje się kilka wątków, a przy okazji fabuła ciągnie się także w innych miastach powiązując ze sobą pozostałych gangsterów. Akcja skupia się wokoło interesów Nuckiego w AC oraz Chalkiego, który wreszcie zorientował się, że ktoś pod nim kopie konkretne doły. Oto podsumowanie odcinka „The Old Ship of Zion”.

Śpiew kanarków budzi śpiącego w łóżku Eddiego Kesslera Williego Thompsona, która rozmyśla nad swoim życiem. Rzucił szkołę i opuścił rodzinny dom, dyrespektując Elia. Chłopakowi przygląda się Nucky, który będzie próbował wpłynąć na chłopaka. Bardzo chciałby go ustawić życiowo, ale jak najmniej wmieszać go w rodzinny interes z alkoholem.
Podczas wizyty w magazynie Nucky spotyka Sally, która przyjechała z pierwszą dostawą pomarańczy i alkoholu z Florydy. Sally, może i nie dała od razu tego poznać, ale ewidentnie przyjechała do AC poczuć odrobinę życia na północy, a przy okazji podgrzać świeży romans z Thompsonem. Nucky jest przyzwyczajony do przywództwa i trzymania wszystkiego pod kontrolą, ale Sally to naprawdę konkretne wyzwanie do okiełznania. Raczej nie dojdzie do tego, aby ta dwójka zamieszkała razem, ale co trzeba zaznaczyć – panuje między nimi konkretna chemia i ogromna ilość pewnego rodzaju swobody w związku.

Podczas jednej z pierwszych scen widzimy Chalkiego podczas pogrzebu diakona zamordowanego przez Dunna. Co słusznie zauważa jego córka, większość zgromadzonych znacznie bardziej interesowała obecność White’a niż samego księdza oraz obecność Dr. Narcissea. Fajnie było wreszcie popatrzeć na tego ogarniętego gangstera,który dba o swoje sprawy, a nie tylko ogląda się za zgrabnym tyłkiem piosenkarki. Kiedy większość Northside była obecna w kościele, Dunn odwiedził swoją spelunkę, w której afroamerykanie zażywali heroinę. Pomimo drogiego towaru, zapotrzebowanie było bardzo duże.

Oczywiście do Chalkiego w pewnym momencie docierają informację o tajemniczym domu na Baltic Avenue. Organizuje na niego najazd, zabierając przy okazji na akcję zaufanego Dunna. Akcja przebiega nadzwyczaj sprawnie i właśnie w tym momencie Chalky zaczyna się domyślać o zdradzie Purnsleya. Postanawia przez cały tydzień mieć go jak najbliżej siebie. W miarę rozwijania się akcji w docinku jego podopieczny stawał się coraz bardziej winny. Mimo że w tym sezonie został wyraźnie zauroczony Daughter Maitland, to jednak trochę się kręcił po mieście i potrafi wyczuć gdy się kręci coś na boku. Dobro biznesu przede wszystkim.

Tagi: serial, Zakazane imperium, czwarty sezon.