Sezon 4 „Boardwalk Empire” kontynuuje wątki podjęte po premierze, dodając kilka aspektów politycznych i jednej takiej miłości do psa. Dosłownie, miłości do psa. Dodatkowo pojawił się kolejny przeciwnik i mamy prawdopodobnie nowego sojusznika.

Odcinek 2 Sezon 4 „Boardwalk Empire” „Rezygnacja”, wreszcie przedstawił nam postać dr Valentin Narcisse, która, moim zdaniem, jest jedną z najbardziej przerażających w historii Atlantic City. To właśnie on po zawiadomieniu przez niedoszłą ofiarę Dunna przyjechał bliżej przyjrzeć się tej sprawie morderstwa. Maszyna wzajemnej nienawiści pomiędzy Chalkym i Doktorem ruszyła.

Tymczasem robota Richard Harrowa w końcu objawiła rąbka tajemnicy oraz nasz ulubiony pseudoagent Van Alden (Michael Shannon) pojawił się w tym tygodniu jako nowym, odmieniona postać, która nabiera coraz wyraźniejszych rumieńców. Oto przed wami Odcinek drugi odcinek serii: „Rezygnacja”!

Podczas zeszłotygodniowej premiery, byliśmy świadkami dość brutalnego wstępu do nowego zawodu Richarda. W tym tygodniu, poznaliśmy kilka szczegółów jego profesji. Richard poznał w pociągu do New Jersey biznesmena Carla Billingsa, który zlecił mu zadanie zabójstwa kilku osób, które wadzą na jego życie. Za każdą „głowę” miał otrzymać po 1.000 dolarów. Wszystko szło by właściwie bardzo dobrze, gdyby nie wizyta w rodzinnym domu i etap zwątpienia Richarda w zabijanie. Trzymając ostatnią ofiarę na muszce dopadają go wyraźne wątpliwości, zaczyna wypytywać o rodzinę i dzieci. Gdy mężczyzna wspomina o żonie i dwóch córkach Harrow daruje mu życie. Na własne nieszczęście zostawia niezapłacony rachunek podatkowy nieruchomości ich domu, który przechwyca kolejny zabójca. Drugi hitman już nie daruje życia gościowi z Milwakee a przy okazji poznaje swój nowy target – Richarda.

Kolejny kryzys Harrowa wychodzi w momencie próby dobicia ich umierającego psa. Musi to zrobić jego siostra, Emma. Ewidentnie gość ma już dość zabijana i być może jego wątek wreszcie pójdzie w stronę ustatkowania się i założenia rodziny. Miejmy nadzieję, że zabójca z biura ostatniej ofiary nie pokrzyżuje mu planów.

Tagi: pseudoagent Van Alden, dr Valentin Narcisse, Zakazane Imperium.