Najlepsza przyjaciółka to dla każdej dorastającej dziewczyny skarb i nie można zaprzeczyć, że mając taką, od razu jest jakoś lżej.

Wszystkie problemy i trudności dzielimy na pół, bo masz komu opowiedzieć śmieszne historie, anegdoty, masz z kim obgadywać koleżanki, z kim spędzić deszczowe i słoneczne dni. Taka osoba cię rozumie, wspiera i zawsze coś doradzi – prawdziwa bratnia dusza. Nie raz jest bliższa niż rodzina, niemal jak siostra. I jedno jest pewne – nie da się jej zastąpić!

Anna i Francesca to dwie czternastoletnie najlepsze przyjaciółki, które razem dojrzewają i powoli wchodzą w dorosłość na małym, brudnym i biednym włoskim osiedlu przy ulicy Stalingradzkiej. W ich domach nie brakuje problemów dnia codziennego – jedna ma ojca nieroba, który nie zna granic w dotkliwym karaniu swoich dzieci i nie umiejącą postawić mu się matkę, tato drugiej zaś, haruje za grosze w stalowni, która daje chleb połowie miasta, a jej starszy brat nie potrafi niczego uszanować i ucieka rodzicom z domu na całe tygodnie, mieszając się w podejrzane sprawy. W tym środowisku obie dziewczyny muszą poradzić sobie również z największym nastoletnim problemem – pierwszą miłością, która niespodziewanie wchodzi w ich przyjaźń. Czy będą potrafiły ją dobrze przyjąć?

Tagi: najlepsza przyjaciółka, dorastanie, pierwsze miłości.