Wybitny animator jazzu w Polsce, twórca „Ery Jazzu”, autor pierwszej polskiej „Encyklopedii Muzyki Jazzowej”, a także kilku książek i ponad 4 tys. artykułów muzycznych i publikacji – Dionizy Piątkowski, przed laty opublikował książkę zatytułowaną „Czas Komedy”.

Owa publikacja wydana w niemal broszurkowej formie była bodaj pierwszą publikacją książkową dotyczącą w tak dużym stopniu muzyce Krzysztofa Komedy. Po wielu latach od pierwszej publikacji „Czasu Komedy”, Piątkowski jako nieustanny archiwizator i poszukiwacz faktów zdobył mnóstwo dodatkowych materiałów, którymi postanowił uzupełnić książkę.
Wyśmienitym pomysłem okazało się nawiązanie współpracy z Markiem Karewiczem zwanym „człowiekiem ze złotym obiektywem”. Karewicz jest postacią znaną wszystkim miłośnikom muzyki dzięki ok. 1500 okładek płyt jakie zaprojektował i ozdobił swoimi fotografiami.

Warto pamiętać, iż najsłynniejsze zdjęcia Krzysztofa Komedy przez dziesięciolecia powielane w różnych publikacjach i wydawnictwach wyszły właśnie z obiektywu Karewicza. Nikt tak jak Karewicz nie potrafił ukazać na fotografii muzycznego geniuszu Komedy, a oglądając jego zdjęcia odnosi się wrażenie iż one również są Muzyką.

Tagi: Czas Komedy, jazz, Krzysztof Komeda, Dionizy Piątkowski.