„Po pierwsze Johnny jest piratem także w prawdziwym życiu. To najbliższa jego osobowości rola, jaką kiedykolwiek zagrał.”

John Waters

Johnny Depp to wspaniały i niesamowicie wszechstronny aktor. Cechuje się genialnym talentem do wcielania się w różnych, często ekscentrycznych bohaterów. Chętnie podejmuje ryzyko i nie waha się przed trudnymi wyzwaniami. Jego gra jest zwykle precyzyjna, niewymuszona i opanowana. Najbardziej cenię go za rolę w filmie „Marzyciel”, „Jeździec bez głowy”, „Piraci z Karaibów” i „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”.

Na kartach książki ujawnia się jako niezależna, skryta, nieco zawadiacka i bystra osoba. Uważa, że aktorem stał się przypadkowo. W innym wypadku tworzyłby muzykę lub malował obrazy. Dotychczas został odznaczony trzema nominacjami do Oscara.

„Nigdy nie lubiłem być w centrum zainteresowania opinii publicznej. Czuję się wtedy nieswojo. [...] Wolę żyć życiem maksymalnie wypełnionym maksymalnymi doznaniami.”

Johnny Depp

Książka Nigela Goodall’a została określona mianem „najpełniejszej biografii jednego z najlepszych aktorów wszech czasów”. Jej prawie 500 stronicowa objętość zdaje się na to wskazywać. Autor stara się dokładnie ukazać najważniejsze momenty z życia Depp’a. Chwilami skupia się jednak na niezbyt interesujących i znaczących chwilach. Dzieło przedstawia jego karierę aktorską, od samego początku.