Ricky Sweum to jeden z najbardziej aktywnych saksofonistów jazzowych ostatnich lat. Z powodzeniem realizuje się w składzie formacji Air Force Band of the Pacific w Anchorage na Alasce, lecz także intensywnie koncertuje w całych Stanach Zjednoczonych oraz z różnymi składami m.in. w Japonii i Australii.

W jego kalendarium koncertowym znajdziemy występy na tak znakomitych scenach jak choćby Carnegie Hall czy udział w niezliczonej wręcz ilości prestiżowych festiwali jak np. Monterey Jazz Festival. Równolegle z karierą muzyczną Sweum realizuje się też jako zawodowy żołnierz Amerykańskiej Armii, co sprawia iż niejednokrotnie zdarza mu się koncertować także podczas stacjonowania w odległych zakątkach świata. Jako leader własnego kwartetu fonograficznie zadebiutował w 2009 roku pod flagą renomowanej wytwórni Origin Records w 2009 roku płytą „Pulling Your Own Strings”.

„More Than Imaginable” to zestaw dziesięciu oryginalnych, autorskich utworów Ricky’ego Sweuma potwierdzających zarówno jego nieograniczoną wirtuozerię jak i zdolność kompozytorską i aranżacyjną. Saksofonista skompletował doprawdy wyśmienity skład, z którym udało mu się uzyskać wspaniałe brzmienie będące zarówno doskonałym hołdem dla klasycznych jazzowych nagrań z lat 70-tych, jak i świetną nowoczesną produkcją XXI wieku.