W ramach działań Fundacji Nasza Ziemia, która ma na celu propagowanie ekologicznego stylu życia, powstał ciekawy komiks mający na celu pokazanie, głównie młodemu czytelnikowi, jak można na co dzień i w łatwy sposób dbać o naszą planetę.

Podróże w czasie i przestrzeni w celu ratowania Ziemi opowiadają historię trójki przyjaciół, którzy podczas zabawy na wysypisku śmieci, swoją drogą trzeba przyznać to dość oryginalny plac zabaw, znajdują dziwny przedmiot. Po bliższym zbadaniu okazuje się on wehikułem czasu. Dzięki niemu podróżują w czasie i przestrzeni, spotykając na swej drodze przeróżne postacie, co zawsze jest dobrym powodem, aby porozmawiać o ekologii.

Zabierając się do lektury miałem lekkie obawy. W końcu komiks robiony na zamówienie rządzi się swoimi prawami i niestety nie zawsze wychodzi to na dobre mojemu ulubionemu medium. Tutaj jednak zachęciły mnie nazwiska twórców znanych chociażby z Jeża Jerzego lub Tymka i Mistrza, trzeba przyznać, że autorzy dobrze poradzili sobie z tematem.

Tagi: komiks, ekologia, dzieci, podróże.