Wyobraź sobie, że znajdujesz się w rajskim ogrodzie. Tak, właśnie w tym ogrodzie z Biblii, gdzie pierwsi ludzie popełnili pierwszy grzech.

Stąpasz po cudownie miękkiej trawie, która delikatnie dotyka twoje bose stopy, patrzysz na idealnie szmaragdowe niebo, a w oddali widzisz Kobietę i Mężczyznę – idealnych i nieskażonych. Tutaj nie ma nic złego, tu wszystko jest Dobre.

Adam i Ewa to młode małżeństwo. Całe ich życie jest zaplanowane – idealny dom, wspaniały ogród, a kwintesencją tego będzie genialne dziecko poczęte w odpowiednim momencie, które spełni wszystkie ich pragnienia oraz przejmie ich wiedzę i doświadczenie kiedy ich już nie będzie.

I kiedy na świat przychodzi Myszka wszystkie plany nikną, wynik jest niepodważalny – Zespół Downa, i to najgorszy przypadek choroby. Ich całe życie musi się zmienić. Ewa próbuje pokochać córkę, choć to trudne i kosztuje ją wiele wyrzeczeń. Adam jest zdruzgotany i nie potrafi się pozbierać, więc odsuwa się od żony i córki. A co dzieje się wtedy z Myszką?