Któż nie pamięta kultowego filmu Roberta Rodrigueza „Od Zmierzchu do Świtu”, z George’em Clooneyem i Quentinem Tarantino? Produkcja spotkała się ze zróżnicowanym odbiorem krytyków, lecz za typowo rodriguezowskie operowanie kiczem i obrzydliwymi scenami, zebrała sobie grono wiernych fanów, którzy później mogli cieszyć się jeszcze kolejnymi kontynuacjami na video. Twórca „Desperado” postanowił podejść jeszcze raz do tematu wampirów i zaprosić widzów do baru Titty Twist. Tym razem jednak w konwencji serialowej dla sieci Netflix i kanału El Rey, którego jest współzałożycielem.

„Od zmierzchu do świtu” jest produkcją opowiadającą o dwóch braciach, którzy uciekają do Meksyku po napadzie na bank. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po drodze trafiają do baru pełnego wampirów. Nie są to jednak krwiopijcy w klasycznym Stokerowskim ujęciu. Wampiry przedstawione przez Rodrigueza są potomkami bogini, która ma więcej wspólnego z wężami niż z nietoperzami. Geneza powstania tej rasy jest dokładnie wyjaśniona w jednym z epizodów. Serial dubluje historię opowiedzianą w filmie, jednak rozbudowuje wątki związane z poszczególnymi postaciami. Nie trzeba więc znać oryginału, aby cieszyć się wydarzeniami ukazanymi w serialu.

Głównymi bohaterami są Seth i Richie Gecko. Przed napadem na bank Richie uwalnia Setha z więzienia, który trafił tam właśnie przez brata. Niestety sprawa się komplikuje, padają kolejne trupy, a za uciekinierami podążają Strażnicy Texasu. Najgorsze jednak, że Richie zaczyna świrować i mordować kolejne osoby, w tym jednego ze strażników. Jego partner poprzysięga zemstę i rusza za nimi w pościg aż do Meksyku. Uciekinierzy po drodze porywają ojca z dwójką dzieci. Wszyscy razem trafiają do baru Titty Twist. To, co ich tam spotka, przerośnie ich najśmielsze oczekiwania. Bohaterowie będą musieli stawić czoła nie tylko krwiożerczym potworom, ale także swoimi lękom, słabościom i swoją przeszłością. Czy wyjdą z tego cali?

Tagi: Od Zmierzchu do Świtu, From Dusk Till Dawn, serial, sezon I, horror, Robert Rodriguez, D.J. Cotrona, Zane Holtz, Brandon Soo Hoo, Madison Davenport.