Stuart Murdoch najlepiej znany jako członek zespołu Belle and Sebastian, postanowił nakręcić film i #surprise, #surprise nakręcił musical. W rolach głównych obsadził pięknych i popularnych młodych anglików i australijkę – Hannah Murray (znana ze „Skinsów” i ostatnio „Gry o Tron”) Olly Alexander (wokalista Year&Years , którego ostatnio mogliśmy oglądać w „Penny Dreadful”) oraz w głównej roli Emilly Browning („Sucker Punch”, „Sleeping Beauty”). Film opowiada historię młodej dziewczyny, której marzeniem jest odniesienie sukcesu w muzycznym świecie, a pomóc jej w tym mają jej nowo poznani znajomi.

Eve to osoba dość specyficzna. Artystka do głębi. Musi ciągle tworzyć – to dla niej jedyna ucieczka od demonów panoszących się w jej głowie. Przez nie trafiła do szpitala, gdzie leczy zaburzenia odżywiania, próbuje tam również odzyskać psychiczną równowagę. Jednym z problemów Eve jest przeświadczenie, że do funkcjonowania potrzebuje tylko muzyki – tu zaczątek mają jej problemy zdrowotne. Jej mylne przekonania prostuje szpitalna psycholog, która przedstawiając jej piramidę Maslowa tłumaczy, że trzeba powoli wspinać się po wszystkich jej stopniach, zaspokajać kolejne potrzeby by dotrzeć na szczyt i w pełni cieszyć się sztuką, w przeciwnym razie, jeśli zapomnimy o podstawach i wskoczymy od razu na pułap artystyczny piramida legnie w gruzach, a razem z nią nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i to psychiczne.

Jednak dla artystycznego umysły dziewczyny trudno pojąć koncepcję mówiącą, że jej sztuka nie powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Dlatego pakuje plecak i ucieka, w poszukiwaniu artystycznego spełnienia. Na swojej drodze spotyka Jamesa, pracującego na basenie uniwersyteckim ratownika, którego zawód nie jest bez znaczenia, bo uratuje on także Eve, a jakże. Może nie przed utonięciem, ale przed nią samą. Komplet zamyka Cassie, która może wielu talentów muzycznych nie posiada, ale swoją energią dopełnia trio. I ta trójka młodych ludzi łączy siły, by razem tworzyć muzykę podczas pewnego pięknego lata w Glasgow.

Tagi: God Help The Girl, film, recenzja, musical.