Gdzieś w mroku mieszkania kryje się zło obleczone w ludzką postać. Przyczajone, obserwuje i cierpliwie czeka na dogodną okazję do ataku. Nie stosuje żadnej taryfy ulgowej. Ofiary, które sobie upatrzy, od razu naznaczone zostają piętnem śmierci. Tylko od niego, Nocnego Łowcy, zależy kiedy i w jaki sposób wybrańcy pożegnają się z życiem. Oprawa tego kulminacyjnego momentu jest solidnie przygotowana, aby ofiary w żaden sposób nie zorientowały się w sytuacji, a sam morderca czerpał z tego największą satysfakcję.

„Mrok” to trzecia z kolei powieść kryminalna Johna Lutza wydana w cyklu „Zabójcza Seria”. Autor ponownie serwuje pełen napięcia pojedynek pomiędzy wyrachowanym i pozbawionym skrupułów seryjnym mordercą, a doświadczonym i zmęczonym życiem stróżem prawa, dla którego będzie to szansa na odbudowanie reputacji, nadszarpniętej przez oskarżenie o gwałt. Kto wygra ten pojedynek i ile ofiar jeszcze pociągnie za sobą chora psychika mordercy, zanim zostanie unieszkodliwiony? Jaką tajemnicę kryje jego przeszłość? Lutz nie daje nam żadnych prostych odpowiedzi. Fabuła jest prowadzona w taki sposób, żeby zatrzymać czytelnika w całkowitej niewiedzy oraz napięciu do ostatnich stron.

Autor misternie buduje fabułę, zwodząc czytelnika i z każdym rozdziałem poszerza ją o kolejne wątki. Stawiając coraz więcej pytań bez odpowiedzi, powoduje zamieszanie i nieustannie sprowadza naszą uwagę na boczny tor.

Tagi: Mrok, Darker Than Night, John Lutz, książka, thriller, kryminał.