Max von Mosch to dziś niezwykle reprezentatywny przedstawiciel młodego niemieckiego pokolenia profesjonalnych i wykształconych muzyków jazzowych docenianych zarówno w dużych zespołach jak i mniejszych kameralnych składach na terenie całej Europy. Saksofonista, klarnecista i band leader ma za sobą studia muzyczne w Berlinie i Amsterdamie oraz jest absolwentem Manhattan School w Nowym Jorku i doktorantem New England Conservatory w Bostonie.

Swoją Jazzową Orkiestrę założył w 2006 roku początkowo wraz z przyjaciółmi wywodzącymi się z nowojorskiej sceny muzyki improwizowanej. Po powrocie do Berlina skład zespołu von Moscha ewoluował a w roku 2012 w składzie Orkiestry znaleźli się m.in. tak znakomici instrumentaliści z Berlina, Kolonii i Monachium jak saksofonista Christian Weidner, trębacz wywodzący się ze słynnego WDR Big Band: Andy Haderer, związany z wytwórnią ACT Matthias Schriefl czy australijski wirtuoz puzonu Adrian Mears.

Płyta ”Berlin Kaboom!” nie jest bynajmniej debiutem von Moscha pod flagą prestiżowego ACT-u. Już w roku 2009 bowiem w serii ”Young German Jazz” ukazał się album jego kwartetu Max.bab zatytułowany ”Inner Orbit” (2009). ”Berlin Kaboom!” to jednak album dalece odbiegający od klimatu debiutanckiego albumu z labelem monachijskiej wytwórni Siggiego Locha. Tu mamy do czynienia z potężnym brzmieniem kreowanym przez dziesięciu muzyków pod kierownictwem bardzo dojrzałego, mimo młodego wieku, kompozytora i band leadera.

Tagi: jazz, orkiestra, Berlin, Max von Mosch.