„Nigdy nie zmienię co do Ciebie zdania. Nie wiedziała , że tak bardzo się myli a los bywa czasem bardzo okrutny”.

Brytyjka Cathy Glass to pisarka, która znana jest z tego, że w swoich powieściach opowiada o losie dzieci, którymi się opiekuje. Jednak w książce „Mamo uciekaj” przedstawiła swoim czytelnikom i czytelniczkom historię młodej Azjatki. Aisza, bo tak ma na imię główna bohaterka jest młodą ambitną pochodzącą z Indii dziewczyną. Kobieta skończyła studia, uzyskała dyplom, znalazła dobrą pracę. Są więc powody do radości.

Bohaterka pomimo wszystkich swoich sukcesów nie czuje się spełniona. Pewnego dnia uświadamia sobie, że brakuje jej kogoś z kim mogłaby podzielić się swoim szczęściem. Pewnego dnia pod wpływem impulsu umawia się na spotkanie z pracownicą biura matrymonialnego. Pełna zapału i chętna do pomocy Belinda szybko znajduje dla nowej klientki pierwszego i jak się później okazuje jedynego kandydata.

Aisza pomimo początkowych obaw i zdenerwowania dobrze czuje się w towarzystwie mężczyzny, którego poznała zaledwie kilka dni temu. Główna postać utworu jest oczarowana nie tylko urodą, ale i sposobem w jaki Mark traktuje kobiety. Ujmuje ją jego skromność, opiekuńczość i dobre maniery.

Nawet błędy jakie mężczyzna popełnił w przeszłości ( ma za sobą małżeństwo zakończone rozwodem) nie mają dla niej znaczenia. Mimo iż Aisza już dawno przestała być nastolatką nadal wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, ufa, że wreszcie spotkała tego jedynego, kogoś kto przez jej koleżanki z uczelni nazywany był księciem z bajki.