„Tesna” -w śląskiej gwarze oznacza tęsknotę. Taki tytuł nosi też debiutancka płyta wokalistki z Rybnika -Karoliny Śleziak, nagrana z czołówką polskich muzyków młodego pokolenia.

Współtwórcą albumu jest Przemysław Strączek -gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer i pedagog, znany miłośnikom jazzu m.in. dzięki płycie ”Evans” (2012) nagranej wspólnie z Teriverem Cheungiem. To właśnie Strączek zaaranżował utwory wypełniające płytę, jest ich współkompozytorem i wraz z Karoliną Śleziak odpowiedzialny jest za produkcję albumu.

Ponadto na ”Tesna” znajdziemy jeden utwór instrumentalny będący wyłącznym autorskim dziełem gitarzysty (”Sen”). Wszystko to sprawić mogłoby wrażenie, iż płytę równie dobrze firmować mogłyby oba nazwiska.

A jednak ”Tesna” to płyta Karoliny Śleziak, wypełniona w zdecydowanej większości niezwykle kobiecymi piosenkami, o nasyconych wrażliwością i uczuciami tekstach, w których znajdziemy nawiązania stylistyczne zarówno do muzyki jazzowej jak i bluesa, funky i popu.

Pośród dziesięciu nagrań wypełniających program albumu, znajdziemy ciekawą interpretację przeboju The Temptations z 1971 roku (znanego także z wersji The Rolling Stones z 1978): ”Just My Imagination”.